Centrum pozycjonowania
i e-marketingu – kompendium wiedzy dla każdego internetowego przedsiębiorcy

Skuteczny e-marketing gwarancją sukcesu

Nie telewizja ani tym bardziej prasa, a internet jest obecnie najważniejszym medium wykorzystywanym w celach promocyjnych. Jedną z najskuteczniejszych i cieszących się największą popularnością form kreowania wizerunku i pozyskiwania odbiorców online jest content marketing. Co to i na czym polega? Dlaczego warto z niego korzystać i jak to zrobić, żeby osiągnąć optymalne rezultaty? Przeczytaj i poznaj lepiej marketing treści!

Content marketing – co to jest, na czym polega?

Głównym założeniem content marketingu jest publikowanie wartościowych treści, które odpowiadają zainteresowaniom i potrzebom grupy docelowej. Co ważne, chodzi nie tylko o teksty w formie pisanej – artykuły, opisy, e-booki czy recenzje – ale również o materiały filmowe i dźwiękowe, prezentacje multimedialne czy nawet memy i utwory muzyczne.

Treści tworzone w ramach kampanii content marketingowej są udostępniane w różnych miejscach w zależności od specyfiki danego biznesu. Najpopularniejsze kanały dystrybucji to:
• media społecznościowe,
• blog firmowy,
• własne zaplecze,
• strony zewnętrzne. 

Korzyści z content marketingu

Decydując się na inwestycję w marketing treści, można wiele zyskać, jednak trzeba pamiętać, że korzyści są rozłożone w czasie i nie pojawiają się od razu. Pocieszeniem może być natomiast to, że pozytywne rezultaty dobrze prowadzonych działań utrzymują się również po ich zaprzestaniu. O jakie korzyści chodzi? Przede wszystkim wizerunkowe i z punktu widzenia pozycjonowania, a to przekłada się wprost na większe zyski lub efektywniejsze osiąganie innych celów biznesowych.

Regularne publikowanie wartościowych, tematycznych tekstów samo w sobie zwiększa autorytet witryny. Wyszukiwarki lepiej postrzegają strony zapełnione interesującymi dla użytkowników materiałami i w związku z tym wyświetlają je na wyższych pozycjach w wynikach. Ponadto profesjonalny content marketing sprzyja naturalnemu SEO, czyli samodzielnemu linkowaniu do witryny przez inne osoby, co jest najtańszą i często najbardziej oczekiwaną formą pozycjonowania.


Udostępniane interesujących dla odbiorców treści jest korzystne również z perspektywy kreowania wizerunku. Klienci, którzy widzą, że znasz się na tym, czym się zajmujesz, zdecydowanie chętniej sięgną do Twojej oferty, niż gdyby mieli się tego domyślać. Tymczasem fachowe artykuły, recenzje, wywiady, prezentacje czy e-booki dowodzą Twoich kompetencji. Ten aspekt content marketingu szczególnie warto wykorzystać w promowaniu działalności polegającej na komercyjnym świadczeniu usług.

Najważniejsze zasady content marketingu

Oczekiwane efekty prowadzonych działań można osiągnąć wyłącznie pod warunkiem, że publikowane treści są atrakcyjne i wartościowe dla grupy docelowej, do której są skierowane. Równie istotna jest regularność ich publikacji i optymalizacja pod kątem SEO, czyli zastosowanie odpowiedniej struktury tekstów pisanych i prawidłowe oznaczenie materiałów wideo i audio oraz innych publikowanych treści.

Podsumowując, już wiesz, co to content marketing i jakie ma zalety, więc możesz go wdrożyć również u siebie – samodzielnie lub z pomocą zewnętrznych specjalistów.

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/marketing-tresci/
https://www.grupa-tense.pl/blog/polska-6-przykladow-marketingu-miejsc/